Škoda Octavia

Škoda Octavia třetí generace se posouvá do střední třídy. Pyšní se líbivým designem, novými motory a výbavou, která dosud nebyla u žádného z vozů ŠKODA.

Rozdíly mezi Octavii a Rapidem

celéZe všech stran slyším: „Rapid s Octavií jsou stejná auta, pořád si je pletu“. Je pravda, že nový designový jazyk vede k tomu, že všechny modely automobilky ŠKODA budou mít „charakteristické“ prvky v designu, tak aby bylo každému na první pohled jasné, že jde o Škodovku. Rozeznat model od modelu, bude tedy pro lajky těžší…

Jak rozeznat Octavii třetí generace od Rapidu?

Nejvýraznější je rozdíl ve velikosti. Pokud oba vozy postavíte vedle sebe, uvidíte jak je Rapid kratší a užší. Odlišuje se i celkovou koncepcí jelikož je trochu zaoblenější. Octavia navíc má ve spětných vnějších zrcátkách blikače, Rapid je má umístěné stejně jako Fabie na blatnících. Každý z těchto dvou modelů je originál i co se tvaru a umístění zadních světlometů. Octavia má na zadním nárazníku takzvané „kočičí oči“. Pohled na přední části těchot modelů prozradí výrazně odlišné masky chladiše a zároveň i jiné tvarování kapoty. Z boku je samozřejmě větší Octavie protáhlejší a jak již bylo zmíněno, tak i z boku má výrazně ostřejší rysy. Pokud i to vám bude splývat, tak zadní okýnka a kliky jsou odličné. Tyto rozdíly jsou dobře viditelné na fotografii níže:

rozdíl mezi Octavii a Rapidem

 

Přečti si také o oblíbenosti Octavie v Anglii nebo o uvedení nové Octavie RS

Klikni ZDE a sdílej tento článek na Facebooku

Diskuze

Pokud se Vám nezobrazuje diskuze, máte pravděpodobně aktivní blokování reklam AdBlock nebo podobný systém.