Škoda Octavia

Škoda Octavia třetí generace se posouvá do střední třídy. Pyšní se líbivým designem, novými motory a výbavou, která dosud nebyla u žádného z vozů ŠKODA.

Octavia III Policie

Octavia 3 policie

Mladoboleslavská automobilka ŠKODA dodává České Policii vozy již od počátku České Republiky. Ať to byly Favority, Felicie, Fabie, Octavie či Superby.
Poslední dodávka z roku 2011 bylo dodání 3500  nových vozů, z toho 2600 v policejním „oděvu“.  Tenkrát se jednalo o Octavie druhé generace později i faceliftované.

Dnes se však budeme věnovat dodávce 9 nových Octaviích třetí generace. O pohon se stará motor 1,2 TSI s výkonem 77kW (105 koní) při 5 000 ot./min a maximálním točivým momentem 175 Nm při 1 550–4 100 otáčkách. A pomocí šestistupňové manuální převodovky se síla motoru přenáší na přední nápravu.

Maximální rychlost 196
Zrychlení 0-100 km/h 10,3s

 

Octavia 3 policieCivilní Octavie byla „vylepšena“ o polepy, přibyly držáky na vysílačku, ovládání VRZu a rovněž VRZ samotný. Vozidla jsou vybavena LED diodovými majáky s klasickým ovládáním, jak jej známe z předešlých verzí. Zajímavé je, že úprava jedné Octavie trvá několika mechanikům zhruba dva až tři dny. Výbava těchto Octávií je shodná s výbavou Active. Která nabízí poměrně hodně. Do její bezpečnostní výbavy ŠKODA zahrnula elektronickou kontrolu stability (ESC) včetně multikolizní brzdy, sedm airbagů včetně kolenního pro řidiče, pět výškově stavitelných hlavových opěrek a dvojici úchytů Isofix, respektive TopTether pro upevnění dětských sedaček na zadních sedadlech. Aktivní kapota zase zlepšuje ochranu chodců.
Další výbava je autorádio Blues, přípojka pro USB a Aux-In, elektricky ovládaná okna vpředu, elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, výškově stavitelné sedadlo řidiče, světla pro denní svícení (integrovaná ve světlometech), patnáctipalcové ocelové disky s kryty ‚Sidus’ a centrální zamykání a mlhovky.

Fotografie: policejnidenik.cz

Klikni ZDE a sdílej tento článek na Facebooku

Diskuze

Pokud se Vám nezobrazuje diskuze, máte pravděpodobně aktivní blokování reklam AdBlock nebo podobný systém.