Škoda Octavia

Škoda Octavia třetí generace se posouvá do střední třídy. Pyšní se líbivým designem, novými motory a výbavou, která dosud nebyla u žádného z vozů ŠKODA.

Jakou má spotřebu Octavie při maximální rychlosti?

Skoda-Octavia-Combi-LK-20-TDI-4x4-DSG-Green-tecSpotřeba automobilů je v dnešní době velmi diskutované téma. Výrobci jí všemožnými fígly tlačí papírově dolů. Oblíbené triky, kterými obelhávají laboratorní měření jsou, přehušťování pneumatik, sundávání řemene od alternátoru, zalepování spár karosérie, snižování hmotnosti, zmenšování objemů nádrže paliva, vypuštění nádobky s kapalinou na ostřikovače a tak dále…

 

Dnes toto ožehavé téma necháme trochu být. Tedy přesněji řečeno, podíváme se na něj z trochu jiného úhlu. Německý časopis Auto Bild udělal zajímavý test měření spotřeby automobilů. Vybral deset aut. Od supersilného sporťáku, přes jedno z nejhranatějších SUV, po kompaktní hatchbacky, dodávku, až po naší mladoboleslavskou „Bohyni“, Škodu Octavia Combi.

Tu vybrali v motorizaci 1,2 TSI, tedy čtyřválcového zážehového motoru s přeplňováním pomocí turbodmychadla. Rozjeli ji na maximální rychlost, tedy 192 km/h a změřili spotřebu při této rychlosti. Jaký byl výsledek? Spotřeba 13,4 litrů na každých 100 ujetých kilometrů. To představuje zhruba 2,6 krát větší spotřebu, než udává výrobce (ta kombinovaná je na papíře 5,1).

Německý sourozenec Volkswagen Golf s 1,4 TSI měl při 213 km/h spotřebu 20,2 litrů na 100 km a v dieselové variantě 2,0 TDI při 215 km/h spotřeboval 14,6 litrů paliva.

Nesmí ti uniknout: Octavia G-Tec jak moc umí šetřit?

Klikni ZDE a sdílej tento článek na Facebooku

Diskuze

Pokud se Vám nezobrazuje diskuze, máte pravděpodobně aktivní blokování reklam AdBlock nebo podobný systém.