Škoda Octavia

Škoda Octavia třetí generace se posouvá do střední třídy. Pyšní se líbivým designem, novými motory a výbavou, která dosud nebyla u žádného z vozů ŠKODA.

Jak se starat o alu disky?

Fotograf-Salzburg-Skoda-Octavia-RS-Alufelge-Xtreme-19Alu kola dělají každé auto výjimečné. Zjistěte, jak se o litá kola starat, aby byla stylovou výbavou vašeho auta co nejdéle. Přinášíme tipy, jak se správně starat o alu disky.

Běžné nečistoty nebo zaschlý asfalt mohou na elektronech zanechat stopy, které lze odstranit pouze speciálními prostředky. Které to jsou a jak je používat?

Pravidelná péče

Není důležité, jaké elektrony na svém autě máte. Jejich velikost, design ani kvalita materiálu nesouvisí s často opomíjeným pravidlem péče o litá kola. každý motorista a majitel alu disků by měl dbát na pravidelné a správně prováděné čištění, které zajistí dlouho životnost i stálou atraktivitu.

V péči o alu kola platí obecné tvrzení, že čím častěji, tím lépe. Pravidelné intervaly potřebné péče budou zárukou nejen krásy a životnosti, jde také o efektivitu této práce. Pokud budete čistit elektrony často, práce bude rychlá a ne tolik pracná, než když se do očisty pustíte jednou za tři měsíce.

Co elektronům škodí?

Říkáte si, co z nečistot může mít tak ničící efekt? Přisychání posypové soli, jemného bláta a hrubých nečistot způsobuje permanentní narušování lakovaného povrchu, který může v důsledku toho praskat, loupat se či vytvořit bublinky. Problémem může být také trvalé znečištění či zažloutnutí.

Jak alu kola čistit?

  1. Kola musí být vychladlá! Není možné čistit zahřáté disky po jízdě.
  2. V případě, že nemáte speciální čističe, lze použít teplou vodu a několik kapek běžného saponátu, který má odmašťující efekt.
  3. Na očištění používejte jemnou houbu nebo hadřík, nikoliv kartáč!
  4. Po očištění vytřete elektrony jemným hadříkem do sucha. Pro dokonalý vzhled můžete také vyleštit.
  5. Tuto údržbu provádějte ideálně 1x týdně. V případě jízdy ve špinavém terénu, kola opláchněte ihned po jízdě (po zchladnutí).

Co použít na zaschlý asfalt?

Zaschlý asfalt vás potrápí především v letních měsících. mějte připravené triky na jeho odstranění!

Na elektrony ušpiněné od asfaltu použijte vatu a sádlo. Možností je také technický benzín, ovšem u něj buďte velice opatrní – minimum množství a po aplikaci je třeba umýt.

Možností může být také speciální přípravek na odstranění asfaltu z disků i karoserie.

Pečujete o své elektrony správně?

Klikni ZDE a sdílej tento článek na Facebooku

Diskuze

Pokud se Vám nezobrazuje diskuze, máte pravděpodobně aktivní blokování reklam AdBlock nebo podobný systém.